Jednoduchá a rychlá příprava

Návod k použití je velmi jednoduchý. Balení 70 g obsahuje jednu porci.

Obsah sáčku vsypte do většího hrníčku (250 ml), zalijte asi 90–100 ml studené vody nebo mléka (9 polévkových lžic) a dobře promíchejte. Nechte 3–5 minut odstát, poté vložte do mikrovlnné trouby a nastavte příkon 700 W a dobu 3–4 minuty, podle typu mikrovlnné trouby. Čas pečení je orientační. Při prvním pečení doporučujeme čas pohlídat a využít zkušenosti s vlastní troubou. Po ukončení pečícího programu můžete ihned konzumovat.

Nemáte mikrovlnnou troubu? Nezoufejte, Ovesný hrníček lze upéct také v pečící troubě. Použijte vhodnou nádobu na pečení (keramické, silikonové, teflonové formičky) a pečte při 180 stupních cca 20 minut.

Pro efekt „dezertu“ doporučujeme hrníček otočit dnem vzhůru na talířek a vyklopit. Ale samozřejmě ho můžete konzumovat rovnou z hrníčku.

 

Velmi chutná v kombinaci s čerstvým ovocem. Ovesný hrníček se Vám může zdát málo sladký, což byl náš záměr a nabízí se možnost ho dochutit medovým přelivem, javorovým, datlovým, rýžovým či jiným oblíbeným sirupem. Kdo chce, může přidat také zakysanou smetanu nebo i šlehačku 🙂

Jako třešnička na dortu může být strouhaná hořká vysokoprocentní čokoláda, oříšky, skořice, no prostě to, co máte rádi :-).